Co to jest Platforma Sprzedażowa B2B? Wady i zalety

powrót na blog

Co to jest platforma B2B i dlaczego jest taka ważna? Jeżeli prowadzisz działalność produkcyjną, wiesz doskonale jak ważny jest kontrahent stale zamawiający Twoje towary. Czy wiesz, że największe dochody na polskim rynku e-commerce przynoszą zamówienia B2B, a nie zakupy indywidualnych użytkowników e-sklepu?

Co to jest Platforma sprzedażowa B2B?

Platforma sprzedażowa B2B jest pozwala w szybki i wygodny sposób zamawiać towary oraz usługi przez internet. Od zwykłego sklepu internetowego jednak różni się tym, iż odbiorcą towarów lub usług jest firma, a dostęp do asortymentu dostępny jest po zalogowaniu.

Zwykle producenci ustanawiają indywidualne rabaty swoim kontrahentom, w zależności od ilości zamówień oraz wolumenu transakcji. Ceny Twoich produktów w systemie obliczane są w zależności od przydzielonego rabatu danej firmie.

Dla kogo przeznaczona jest taka platforma sprzedażowa?

Jesteś producentem mebli, ubrań, części samochodowych? A może dostarczasz części do wózków widłowych? Ta oferta jest zdecydowanie dla Ciebie.

Pomagamy:

Jak wygląda platforma?

Coding B2B CodingIsThinking - Platforma B2b

Czym nie jest platforma B2B

Bardzo często nasi klienci obawiają się, że platforma B2B będzie nietrafioną inwestycją. Należy zdać sobie sprawę, iż platforma nie przynosi nam bezpośrednio nowych klientów, lecz poprawia jakość współpracy. Platforma pomaga w tym, aby Twoi klienci w łatwy sposób mogli składać u Ciebie zamówienia zastępując w ten sposób zamówienia składane telefoniczne czy drogą mailową.

Platforma B2B zalety - czy się opłaca?

Jeżeli traktujesz swój biznes poważnie i spodziewasz się dużej ilości zamówień, zdecydowanie opłaca się wdrożyć to rozwiązanie. Z doświadczenia wiemy, iż duża ilość zamówień składanych przez telefon lub drogą mailową kończy się zwykle pomyłkami. Nie można mieć kontroli nad kilkoma kanałami zamówień jednocześnie. Z pomocą przychodzi nam platforma sprzedażowa, która pozwala przechowywać wszystkie dane klientów, zamówienia oraz pytania w jednym miejscu.

Zarządzaj swoimi kontrahentami w prosty sposób

Nasza platforma wyposażona jest w nowoczesny panel administracyjny, w którym w łatwy sposób dodasz nowego kontrahenta do platformy i przydzielisz mu rabat. W tym samym momencie twój partner otrzyma e-mail z danymi do logowania oraz indywidualnym rabatem, który mu przydzieliłeś. Od teraz już może składać zamówienia na platformie.
Cały proces dodania nowego partnera zajmie nie więcej niż 5 minut.

Dodawaj nowe produkty do swojego asortymentu

Wprowadzasz nową ofertę? Jeżeli nie masz systemu i bazy klientów w jednym miejscu, jesteś zmuszony wysyłać wiadomości e-mail z ofertą lub kontaktować się z Twoimi kontrahentami telefonicznie. A gdyby tak stworzyć nowy produkt na platformie i pokazać go wszystkim swoim kontrahentom w ten sam dzień?

Pozwól swoim kontrahentom szybko składać zamówienia

Wystarczy aby Twój kontrahent wybrał produkt, ilość sztuk i zatwierdził zamówienie. Po potwierdzeniu otrzymujesz powiadomienie e-mail o nowym zamówieniu.

Wszystkie zamówienia w jednym miejscu

Nasza platforma B2B umożliwia szybki przegląd wszystkich zamówień złożonych przez Twoich kontrahentów. Nie ważne, czy korzystasz z telefonu, tabletu czy komputera - wszystkie zamówienia możesz przeglądać z dowolnego urządzenia oraz przydzielać im odpowiednie statusy.

Starannie dobieramy partnerów Duże wyzwania wymagają odważnych kontrahentów. Zaufały nam marki takie jak:
Pozwól sobie pomóc Napisz do nas. Umówimy się na niezobowiązującą rozmowę.
Wypełnij proszę wszystkie pola.
Dziękujemy za wiadomość. Odezwiemy się najszybciej jak będzie to możliwe.

Możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez wiadomość e-mail lub telefon:

+48 660 043 353
desk@codingisthinking.com